Tranlate Language

Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

Διεθνείς συμμετοχές

Μπάσκετ

Λαμβάνοντας υπόψη τις ιδιαιτερότητες του Πανεπιστημιακού Αθλητισμού, ειδικώς μάλιστα στο πλαίσιο κάποιου Πανεπιστημίου Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών όπως αναγράφεται και στον πλήρη τίτλο του Ιδρύματος, το Γυμναστήριο του Παντείου Πανεπιστημίου, σε συνεργασία με το Αμίλλημα - Ερευνητικό Κέντρο Παιχνιδιού και Άσκησης, διεξάγει κατά ιδιαίτερο, μα και πρωτότυπο τρόπο, τις διοργανώσεις των ομαδικών αθλοπαιδιών.

 

Στο πλαίσιο αυτής της πρωτοβουλίας διοργανώνεται Πρωτάθλημα Μπάσκετ μεταξύ φοιτητικών ομάδων, όπου πέραν των γνωστών κανονισμών του Αγωνίσματος θα επιτρέπεται στις αντίπαλες ομάδες να καταθέσουν κι επιπλέον προτάσεις όρων που επιθυμούν να ισχύσουν στο επικείμενο παιχνίδι τους, το οποίο δικαιούνται εξίσου να καθορίσουν. Οι φοιτητές-τριες που ενδιαφέρονται για το αγώνισμα καλούνται να παρακολουθούν τις ανακοινώσεις, να καταθέσουν τις προτάσεις τους και να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους.

Ονοματεπώνυμο
Ιδιότητα
Στοιχεία Επικοινωνίας
Βεβαίωση υγείας:
Επιλογή:
Ημερομηνία:*
Word Verification:

 


 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ BASKETBALL 2018 – 2019, Α΄ ΦΑΣΗ

 

α.α

Ομάδα α΄

Ομάδα β΄

Ημερομηνία

Ώρα

1.

K-A1

ΟΙ ΡΟΥΚΕΤΕΣ

Τρίτη 20/10/2018

10:30πμ

2.

ΟΙ ΚΟΥΒΑΔΕΣ

ΧΩΣΤΟΝ ΣΕΛΤΙΚΣ

Τρίτη 20/10/2018

10:30πμ

3.

ΕΜΠΟΛΕΜΟΙ

ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ

Παρασκευή 23/10/2018

10:30πμ

4.

ΟΙ ΡΟΥΚΕΤΕΣ

ΟΙ ΚΟΥΒΑΔΕΣ

Παρασκευή 23/10/2018

10:30πμ

5.

ΧΩΣΤΟΝ ΣΕΛΤΙΚΣ

ΕΜΠΟΛΕΜΟΙ

Τρίτη 27/10/2018

10:30πμ

6.

ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ

ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ

Τρίτη 27/10/2018

10:30πμ

7.

ΟΙ ΚΟΥΒΑΔΕΣ

K-A1

Παρασκευή 30/10/2018

10:30πμ

8.

ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ

ΟΙ ΡΟΥΚΕΤΕΣ

Παρασκευή 30/10/2018

10:30πμ

9.

ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ

ΧΩΣΤΟΝ ΣΕΛΤΙΚΣ

Τρίτη 04/12/2018

10:30πμ

10.

ΕΜΠΟΛΕΜΟΙ

ΟΙ ΚΟΥΒΑΔΕΣ

Τρίτη 04/12/2018

10:30πμ

11.

ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ

K-A1

Παρασκευή 07/12/2018

10:30πμ

12.

ΧΩΣΤΟΝ ΣΕΛΤΙΚΣ

ΟΙ ΡΟΥΚΕΤΕΣ

Παρασκευή 07/12/2018

10:30πμ

13.

ΟΙ ΡΟΥΚΕΤΕΣ

ΕΜΠΟΛΕΜΟΙ

Τρίτη 10/12/2018

10:30πμ

14.

K-A1

ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ

Τρίτη 10/12/2018

10:30πμ

15.

ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ

ΟΙ ΚΟΥΒΑΔΕΣ

Παρασκευή 14/12/2018

10:30πμ

16.

ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ

ΟΙ ΡΟΥΚΕΤΕΣ

Παρασκευή 14/12/2018

10:30πμ

                                                       

 

Οι αγώνες διεξάγονται στo κλειστό γυμναστήριο του Παντείου Πανεπιστημίου, Ιππώνακτος 36 Ν. Κόσμος, δίπλα στην ομώνυμη στάση Μετρό - Τραμ.

 

 


ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ BASKETBALL ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΕΞΗΣ:

1] Να συγκροτήσουν τις ομάδες τους (κατά προτίμηση ανά τμήμα ή εξάμηνο, μα όχι κατ' ανάγκην) ενώ

δικαιούνται να έχουν στη δύναμή τους κι έναν «φιλοξενούμενο» συμπαίκτη εκτός Πανεπιστημίου*

2] Να εκλέξουν έναν εκπρόσωπο – «αρχηγό».

3] Οι εκπρόσωποι των ομάδων να προσέλθουν στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο, για να καταθέσουν

δήλωση συμμετοχής μέχρι**

29 /10 /2018, ημέρα Δευτέρα

 

ώστε: α) Να γνωρίσουμε πόσες ομάδες θα συμμετάσχουν

β) Να γίνει κλήρωση των αγώνων

γ) Να δρομολογηθεί το πρόγραμμα των αγώνων

 

* Στη διοργάνωση γίνονται δεκτοί φοιτητές κι από το Πανεπιστήμιο Πειραιά, το Χαροκόπειο κ.α. Πανεπιστήμια..

Δεν απαιτείται η καταβολή οικονομικού αντιτίμου.

** Όσοι-σες επιθυμούν να λάβουν μέρος, καλούνται να το δηλώσουν  στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο, επιτόπου, τηλεφωνικά από 11 έως 14.00 στο 2109025717, ή με email προς την ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., ή να συμπληρώσουν τη σχετική φόρμα ομαδικής δήλωσης, είτε αναλόγως τη φόρμα μεμονωμένης εκδήλωσης ενδιαφέροντος.

 

α.α

Ομάδα α΄

Ομάδα β΄

Ημερομηνία

Αποτελέσματα

44.

Ηλεκτρολόγοι

Εμπόλεμοι

Πέμπτη 03/05/2018

2-0

45.

Αμπάλια

No Name

Τρίτη 13/03/2018

2-1

46.

No Name

Ηλεκτρολόγοι

Πέμπτη 17/05/2018

0-2

47.

Εμπόλεμοι

Αμπάλια

Τρίτη 13/03/2018

0-2

48.

Αμπάλια

Ηλεκτρολόγοι

Τρίτη 13/03/2018

2-0

49.

Εμπόλεμοι

No Name

Τρίτη 24/04/2018

2-0

50.

Αμπάλια

Αμάζευτοι

Πέμπτη 19/04/2018

2-0

51.

No Name

Ελεγκτές B.C

Τρίτη 20/03/2018

2-1

52.

Ελεγκτές B.C

Αμπάλια

Πέμπτη 19/04/2018

2-1

53.

Αμάζευτοι

No Name

Τρίτη 20/03/2018

1-2

54.

Ηλεκτρολόγοι

Αμάζευτοι

Τρίτη 20/03/2018

διακοπή

55.

Εμπόλεμοι

Ελεγκτές B.C

Τρίτη 24/04/2018

2-0

56.

Ελεγκτές B.C

Ηλεκτρολόγοι

Πέμπτη 17/05/2018

1-2

57.

Αμάζευτοι

Εμπόλεμοι

Πέμπτη 03/05/2018

0-2

58.

Ελεγκτές B.C

Αμάζευτοι

Πέμπτη 19/04/2018

2-0

 

 

Τελική φάση

 

α.α

Ομάδα α΄

Ομάδα β΄

Ημερομηνία

Αποτελέσματα

59.

Αμπάλια

Ηλεκτρολόγοι

Πέμπτη 24/05/2018 

1-2

60.

Εμπόλεμοι

No Name

Πέμπτη 24/05/2018 

2-0

61.

No Name

Αμπάλια

Πέμπτη 24/05/2018

1-2

62.

Ηλεκτρολόγοι

Εμπόλεμοι

Πέμπτη 24/05/2018

1-3

 

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.

Εμπόλεμοι

2.

Ηλεκτρολόγοι

3.

Αμπάλια

 

 

 

 

 

α.α

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

1.

Ηλεκτρολόγοι

2.

Αμπάλια

3.

Pick and Troll

4.

Αμπελελέ

5.

Αρδάκια

6.

Αμάζευτοι



 

α.α

Ομάδα α΄

Ομάδα β΄

Ημερομηνία

Αποτελέσματα

19.

Ηλεκτρολόγοι

Αμπάλια

Τρίτη 12/12/2017

0-2

20.

Αμπελελέ

Pick and Troll

Πέμπτη 01/03/2018

2-0

21.

Αρδάκια

Αμπελελέ

Πέμπτη 01/03/2018

2-1

22.

Αμπελελέ

Ηλεκτρολόγοι

Πέμπτη 01/03/2018

0-2

23.

Pick and Troll

Αρδάκια

Τρίτη 27/02/2018

1-2

24.

Ηλεκτρολόγοι

Pick and Troll

Τρίτη 06/02/2018

2-0

25.

Αμπάλια

Pick and Troll

Τρίτη 06/02/2018

2-0

26.

Αμπελελέ

Αμπάλια

Τρίτη 06/02/2018

0-2

27.

Αρδάκια

Ηλεκτρολόγοι

Πέμπτη 15/02/2018

0-2

28.

Αμπάλια

Αρδάκια

Πέμπτη 15/02/2018

2-0

29.

Αμάζευτοι

Ηλεκτρολόγοι

Τρίτη 12/12/2017

0-2

30.

Αμπάλια

Αμάζευτοι

Τρίτη 12/12/2017

2-0

31.

Pick and Troll

Αμάζευτοι

Πέμπτη 22/02/2018

0-2

32.

Αμάζευτοι

Αμπελελέ

Πέμπτη 22/02/2018

2-1

33.

Αρδάκια

Αμάζευτοι

Τρίτη 27/02/2018

0-2


 

α.α

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

1.

Δημόσια

2.

Εμπόλεμοι

3.

ΤΟΠΑ

4.

No Name

5.

Ελεγκτές B.C



 

α.α

Ομάδα α΄

Ομάδα β΄

Ημερομηνία

Αποτελέσματα

34.

Δημόσια

Εμπόλεμοι

Πέμπτη 08/03/2018

0-2

35.

ΤΟΠΑ

No Name

Πέμπτη 08/03/2018

1-2

36.

Εμπόλεμοι

ΤΟΠΑ

Τρίτη 12/2/2018

2-0

37.

No Name

Δημόσια

Τρίτη 20/02/2018

2-0

38.

Ελεγκτές B.C

Εμπόλεμοι

Τρίτη 12/2/2018

1-2

39.

Δημόσια

Ελεγκτές B.C

Τρίτη 20/02/2018

1-2

40.

ΤΟΠΑ

Δημόσια

Πέμπτη 22/02/2018

2-0

41.

Εμπόλεμοι

No Name

Τρίτη 1/3/2018

2-1

42.

Ελεγκτές B.C

ΤΟΠΑ

Τρίτη 12/2/2018

2-0

43.

No Name

Ελεγκτές B.C

Τρίτη 20/02/2018

2-0

Οι αγώνες διεξάγονται στo κλειστό γυμναστήριο του Παντείου Πανεπιστημίου, Ιππώνακτος 36 Ν. Κόσμος, δίπλα στην ομώνυμη στάση Μετρό - Τραμ.

 

 

BASKET 4vs4 ΠΑΝΤΕΙΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ 2017 – 2018

 

α.α

Ομάδα α

Ομάδα β

Ημερομηνία

ώρα

1.

Ελεγκτές B.C

Ηλεκτρολόγοι

Τρίτη 14/11/2017

10:00 π.μ

2.

ΔΕΠΣ B.C.

Δημόσια

Τρίτη 14/11/2017

10:00 π.μ

3.

Ελεγκτές B.C

ΔΕΠΣ B.C.

Τρίτη 14/11/2017

10:00 π.μ

4.

Pick and Troll

Ιστορία

Τρίτη 21/11/2017

10:00 π.μ

5.

ΤΟΠΑ

Εμπόλεμοι

Τρίτη 21/11/2017

10:00 π.μ

6.

Pick and Troll

ΤΟΠΑ

Τρίτη 21/11/2017

10:00 π.μ

7.

Εμπόλεμοι

Ιστορία

Πέμπτη 23/11/2017

10:00 π.μ

8.

Ιστορία

ΤΟΠΑ

Πέμπτη 23/11/2017

10:00 π.μ

9.

Εμπόλεμοι

Pick and Troll

Πέμπτη 23/11/2017

10:00 π.μ

10.

Ηλεκτρολόγοι

Δημόσια

Τρίτη 28/11/2017

10:00 π.μ

11.

Δημόσια

Ελεγκτές B.C

Τρίτη 28/11/2017

10:00 π.μ

12.

ΔΕΠΣ B.C.

Ηλεκτρολόγοι

Τρίτη 28/11/2017

10:00 π.μ

 

Οι αγώνες διεξάγονται στo κλειστό γυμναστήριο του Παντείου Πανεπιστημίου, Ιππώνακτος 36 Ν. Κόσμος, δίπλα στην ομώνυμη στάση Μετρό - Τραμ.