δισφαιρίσεις xi

Διεθνείς συμμετοχές

Tranlate Language

Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

Μπάσκετ

Λαμβάνοντας υπόψη τις ιδιαιτερότητες του Πανεπιστημιακού Αθλητισμού, ειδικώς μάλιστα στο πλαίσιο κάποιου Πανεπιστημίου Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών όπως αναγράφεται και στον πλήρη τίτλο του Ιδρύματος, το Γυμναστήριο του Παντείου Πανεπιστημίου, σε συνεργασία με το Αμίλλημα - Ερευνητικό Κέντρο Παιχνιδιού και Άσκησης, διεξάγει κατά ιδιαίτερο, μα και πρωτότυπο τρόπο, τις διοργανώσεις των ομαδικών αθλοπαιδιών.

 

Στο πλαίσιο αυτής της πρωτοβουλίας διοργανώνεται Πρωτάθλημα Μπάσκετ μεταξύ φοιτητικών ομάδων, όπου πέραν των γνωστών κανονισμών του Αγωνίσματος θα επιτρέπεται στις αντίπαλες ομάδες να καταθέσουν κι επιπλέον προτάσεις όρων που επιθυμούν να ισχύσουν στο επικείμενο παιχνίδι τους, το οποίο δικαιούνται εξίσου να καθορίσουν. Οι φοιτητές-τριες που ενδιαφέρονται για το αγώνισμα καλούνται να παρακολουθούν τις ανακοινώσεις, να καταθέσουν τις προτάσεις τους και να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους.

Ονοματεπώνυμο
Ιδιότητα
Στοιχεία Επικοινωνίας
Βεβαίωση υγείας:
Επιλογή:
Ημερομηνία:*
Word Verification:

 

 

α.α Ομάδα Α Ομάδα Β Ημερομηνία Σκορ
17 Χουπς ον Ουρανοκατέβατοι Πέμπτη 1-3-2012 4-0
18 Ντιναμό Ντριμ τιμ Πέμπτη 1-3-2012 0-4
19 Παραλίες Φαμπ 4 Τρίτη 6-3-2012 4-0
20 Φονικοί τυφώνες Εττ 2007 Τρίτη 6-3-2012 0-4
21 Εξάστεροι Αστέρας Πέμπτη 8-3-2012 4-0
22 Ντίτζιταλ Γεωπόνοι Πέμπτη 8-3-2012 4-0
23 Παραλίες Ντίτζιταλ Τρίτη 13-3-2012 3-1
24 Χουπς ον Φονικοί τυφώνες Τρίτη 13-3-2012 3-2
25 Ντιναμό Εξάστεροι Πέμπτη 15-3-2012 0-4
26 Φαμπ 4 Γεωπόνοι Πέμπτη 15-3-2012 3-1
27 Ντριμ τιμ Αστέρας Τρίτη 20-3-2012 3-1
28 Ουρανοκατέβατοι Εττ 2007 Τρίτη 20-3-2012 1-3
29 Εττ 2007 Χουπς ον Τρίτη 27-3-2012 0-4
30 Αστέρας Ντιναμό Τρίτη 27-3-2012 3-1
31 Γεωπόνοι Παραλίες Πέμπτη 29-3-2012 0-4
32 Ουρανοκατέβατοι Φονικοί τυφώνες Πέμπτη 29-3-2012 0-4
33 Εξάστεροι Ντρίμ τιμ Τρίτη 3-4-2012 2-2
34 Ντίτζιταλ Φαμπ 4 Τρίτη 3-4-2012 0-4

 

αα Ομάδα Α Ομάδα Β Ημερομηνία Σκορ
17 Χουπς ον Ουρανοκατέβατοι Πέμπτη 1-3-2012 4-0
18 Ντιναμό Ντριμ Τιμ Πέμπτη 1-3-2012 0-4
19 Παραλίες Φαμπ 4 Τρίτη 6-3-2012 4-0
20 Φονικοί τυφώνες Εττ 2007 Τρίτη 6-3-2012 0-4
21 Εξάστεροι Αστέρας Πέμπτη 8-3-2012 4-0
22 Ντίτζιταλ Γεωπόνοι Πέμπτη 8-3-2012 4-0
23 Παραλίες Ντίτζιταλ Τρίτη 13-3-2012 3-1
24 Χουπς ον Φονικοί τυφώνες Τρίτη 13-3-2012 3-2
25 Ντιναμό Εξάστεροι Πέμπτη 15-3-2012 0-4
26 Φαμπ 4 Γεωπόνοι Πέμπτη 15-3-2012 3-1
27 Ντριμ τιμ Αστέρας Τρίτη 20-3-2012 3-1
28 Ουρανοκατέβατοι Εττ 2007 Τρίτη 20-3-2012 1-3
29 Εττ 2007 Χουπς ον Τρίτη 27-3-2012 0-4
30 Αστέρας Ντιναμό Τρίτη 27-3-2012 3-1
31 Γεωπόνοι Παραλίες Πέμπτη 29-3-2012 0-4
32 Ουρανοκατέβατοι Φονικοί τυφώνες Πέμπτη 29-3-2012 0-4
33 Εξάστεροι Ντριμ Τιμ Τρίτη 3-4-2012 2-2
34 Ντίτζιταλ Φαμπ 4 Τρίτη 3-4-2012 0-4

Πρόγραμμα Επόμενων Αγώνων


αα Ομάδα Α Ομάδα Β Ημερομηνία Ώρα
17 Χουπς ον Ουρανοκατέβατοι Πέμπτη 1-3-2012 10.30
18 Ντιναμό Ντρίμ τιμ Πέμπτη 1-3-2012 11.30
19 Παραλίες Φάμπ 4 Τρίτη 6-3-2012 10.30
20 Φονικοί τυφώνες Εττ 2007 Τρίτη 6-3-2012 11.30
21 Εξάστεροι Αστέρας Πέμπτη 8-3-2012 10.30
22 Ντιτζιταλ Γεωπόνοι Πέμπτη 8-3-2012 11.30
23 Παραλίες Ντίτζιταλ Τρίτη 13-3-2012 10.30
24 Χουπς ον Φονικοί Τυφωνες Τρίτη 13-3-2012 11.30
25 Ντιναμό Εξάστεροι Πέμπτη 15-3-2012 10.30
26 Φαμπ 4 Γεωπόνοι Πέμπτη 15-3-2012 11.30
27 Ντρίμ τιμ Αστέρας Τρίτη 20-3-2012 10.30
28 Ουρανοκατέβατοι Εττ 2007 Τρίτη 20-3-2012 11.30
29 Εττ 2007 Χουπς ον Τρίτη 27-3-2012 10.30
30 Αστέρας Ντιναμό Τρίτη 27-3-2012 11.30
31 Γεωπόνοι Παραλίες Πέμπτη 29-3-2012 10.30
32 Ουρανοκατέβατοι Φονικοί Τυφωνες Πέμπτη 29-3-2012 11.30
33 Εξάστεροι Ντρίμ τιμ Τρίτη 3-4-2012 10.30
34 Ντίτζιταλ Φάμπ 4 Τρίτη 3-4-2012 11.30

 

α.α Ομάδα Α΄ Ομάδα Β΄ Ημερομηνία Σκορ
1 Ντρίμ Τιμ Χουπς ον φιλπ Πέμπτη 24/11/2011 1-3
2 Αστέρας Ντίτζιταλ Πέμπτη 24/11/2011 3 - 2
3 Εττ 2007 Ντιτρόιτ Τρίτη 29/11/2011 3 - 1
4 Ντιναμό Ζαναέ Τρίτη 29/11/2011 3 - 1
5 Εξάστεροι Τοπαλέιρς Πέμπτη 1/12/2011 2 - 2
6 Ουρανοκατέβατοι Γεωπόνοι Πέμπτη 1/12/2011 3 - 1
7 Φονικοί Τυφώνες Φαμπ 4 Τρίτη 6/12/2011 2 - 2
8 Παραλίες Ντρίμ Τιμ Τρίτη 6/12/2011 3 - 1
9 Χούπς ον Αστέρας Πέμπτη 15/12/2011 4 - 0
10 Γεωπόνοι Τοπαλέιρς Πέμπτη 15/12/2011 1 - 3
11 Ντιτζιταλ Ζαναέ Τρίτη 20/12/2011 3 - 1

 

α.α Ομάδα Α΄ Ομάδα Β΄ Ημερομηνία Ώρα
12 Ντιτροιτ Εξάστεροι Πέμπτη 12/01/2011 4 - 0
13 Εττ 2007 Ντιναμό Πέμπτη 12/01/2011 1 - 3
14 Ντρίμ τιμ Φονικοί Τυφώνες Τρίτη 17/01/2012 3 - 1
15 Ουρανοκατέβατοι Παραλίες Τρίτη 17/01/2012 2 - 2
16 Φάμπ 4 Ντιτρόιτ Πέμπτη 19/01/2012 2 - 1


Πρόγραμμα αγώνων Α΄ Φάσης

 

α/α

Ομάδα α’

Ομάδα β’

Ημερομηνία

Σκορ

1

Ντρίμ τιμ

Χουπς ον

Πέμπτη 24/11/2011

10.30

2

Αστέρας

Ντίτζιταλ

Πέμπτη 24/11/2011

11.30

3

Εττ 2007

Ντιτρόϊτ

Τρίτη 29/11/2011

10.30

4

Ντιναμό

Ζαναέ

Τρίτη 29/11/2011

11.30

5

Εξάστεροι

Τοπαπλέϊερς

Πέμπτη 1/12/2011

10.30

6

Ουρανοκατέβατοι

Γεωπόνοι

Πέμπτη 1/12/2011

11.30