Διεθνείς συμμετοχές

Tranlate Language

Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

Mini Soccer

Λαμβάνοντας υπόψη τις ιδιαιτερότητες του Πανεπιστημιακού Αθλητισμού, ειδικώς μάλιστα στο πλαίσιο κάποιου Πανεπιστημίου Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών όπως αναγράφεται και στον πλήρη τίτλο του Ιδρύματος, το Γυμναστήριο του Παντείου Πανεπιστημίου, σε συνεργασία με το Αμίλλημα - Ερευνητικό Κέντρο Παιχνιδιού και Άσκησης, διεξάγει κατά ιδιαίτερο, μα και πρωτότυπο τρόπο, τις διοργανώσεις των ομαδικών αθλοπαιδιών.

Στο πλαίσιο αυτής της πρωτοβουλίας διοργανώνεται Πρωτάθλημα Mini Soccer μεταξύ φοιτητικών ομάδων, όπου πέραν των γνωστών κανονισμών του Αγωνίσματος θα επιτρέπεται στις αντίπαλες ομάδες να καταθέσουν κι επιπλέον προτάσεις όρων που επιθυμούν να ισχύσουν στο επικείμενο παιχνίδι τους, το οποίο δικαιούνται εξίσου να καθορίσουν. Οι φοιτητές-τριες που ενδιαφέρονται για το αγώνισμα καλούνται να παρακολουθούν τις ανακοινώσεις, να καταθέσουν τις προτάσεις τους και να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους.

ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΟΜΑΔΑΣ ΜΙΝΙ SOCCER
ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΑΙΚΤΩΝ (Αναφέρετε αυτά τα στοιχεία που γνωρίζετε σίγουρα - έστω όχι όλα καταρχήν κι επανέρχεστε)
ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ (Ο αποστολέας της δήλωσης θεωρείται ως ο υπεύθυνος Α')
Ημερομηνία:*
Word Verification:

 

Το Ακαδ. Έτος 2009 - 10 προκηρύχθηκε από το Γυμναστήριο του Παντείου Πανεπιστημίου,

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ 5Χ5.

Οι συναντήσεις της διοργάνωσης έγιναν στα γήπεδα του Δήμου Καλλιθέας.

alt

Κατόπιν 84 συνολικά αγώνων πρωταθλήτρια ανακηρύχθηκε η ομάδα ΧΟΛΙ ΣΚΟΦΙΛΝΤ.

Ο τελικός αγώνας διεξάχθηκε στις 31/5 και μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι

που έληξε στην κανονική διάρκεια ισόπαλος με 5 - 5,  επιβλήθηκαν εντέλει στην

παράταση με 7 - 5 της αντιπάλου ομάδας των φοιτητών ERASMUS.

Οι ομάδες του τελικού αποτελούνταν από τους εξής παίκτες:

 

ΕΡΑΣΜΟΥΣΑΪΚΟΣ       5
ΧΟΛΙ  ΣΚΟΦΙΛΝΤ       7
ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ ΕΣΤΡΟΥΤΣ [ΙΣΠΑΝΙΑ]
ΜΑΡΤΙΝΟΣ ΝΙΚΟΣ [ΔΗΜ. ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ]
ΑΝΤΡΕΣ ΠΑΣΚΟΥΑΛ [ΙΣΠΑΝΙΑ]
ΜΕΤΣΙ ΟΡΛΙΑΝ [ΔΗΜ. ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ]
ΑΛΕΞ ΑΛΜΠΑ [ΙΣΠΑΝΙΑ]
ΚΡΙΚΟΡΙΑΝ ΓΙΩΡΓΟΣ [Ε.ΜΕ.Π]
ΒΙΚΤΟΡ ΑΣΤΡΑΪ [ΙΣΠΑΝΙΑ]
ΜΠΕΛΕΡΗΣ ΝΙΚΟΣ [Ε.ΜΕ.Π]
ΠΑΛΑΟΥ ΝΤΑΝΙ [ΙΣΠΑΝΙΑ]
ΠΑΠΠΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ [ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ]
ΦΙΛΕΤΣ ΜΑΪΚ [ΓΕΡΜΑΝΙΑ]
ΠΑΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ [Τ.Ο.Π.Α]
ΜΟΧΑΜΕΝΤ ΑΜΝΤΕΛΑΓΙΟΥΠ [ΑΦΓΑΝΙΣΤΑΝ]
ΒΟΥΤΥΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ [ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑ]
ΜΟΧΑΜΕΝΤ ΑΜΠΝΤΕΛΧΑΝΤΙ [ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗ]
 
ΙΣΜΑΗΛ ΣΑΧΑΝ [ΤΟΥΡΚΙΑ]
 
ΟΝΟΥΡ ΕΡΕΓΚ [ΤΟΥΡΚΙΑ]
 

 

   

 Αποτελέσματα ημιτελικών

α/α Ομάδα α΄ Ομάδα β΄ Ημερομηνία Σκορ
82 Γκιντάμα Χόλι Σκόφιλντ 03/05/10 4 - 7
83 Ερασμουσιακός Νίντζα 03/05/10 8 - 7

 

Τελικός

α/α Ομάδα Α΄ Ομάδα Β΄ Ημερομηνία Σκορ
84 Ερασμουσιακός Χόλι Σκόφιλντ 31/05/10 5 - 7

Αποτελέσματα

α/α
Ομάδα Α΄
Ομάδα Β΄
Ημερομηνία
Σκορ
70Ε Χόλι Σκόφιλντ Πρυτανείο 15/03/2010 4 - 4
71Z Νίντζα Μπλοκ Σποτ 15/03/2010 8 - 5
72Z Γκιντάμα Τοπαϊκός 15/03/2010 9 - 0
73Z Τοπαϊκός Μπλοκ Σποτ 17/03/2010 3 - 8
74E Ερασμουσιακός Διεθνείς 17/03/2010 6 - 2
75E Διεθνείς Πρυτανείο 22/03/2010 2 - 7
76E Ερασμουσιακός Χόλι Σκόφιλντ 22/03/2010 3 - 3
77Ζ Γκιντάμα Νίντζα 24/03/2010 7 - 1
78E Χόλι Σκόφιλντ Διεθνείς 19/04/2010 9 - 2
79Ζ Νίντζα Τοπαϊκός 19/04/2010 16 - 7
80Ζ Γκιντάμα Μπλοκ Σποτ 19/04/2010 6 - 3
81Ε Πρυτανείο Ερασμουσιακός 26/04/2010 2 - 9

 

 

Βαθμολογία ομίλων Ε΄ και Ζ΄

ΟΜΙΛΟΣ Ε΄
ΒΑΘΜΟΙ ΟΜΙΛΟΣ Ζ΄
ΒΑΘΜΟΙ
ΕΡΑΣΜΟΥΣΙΑΚΟΣ 7 ΓΚΙΝΤΑΜΑ 9
ΧΟΛΙ ΣΚΟΦΙΛΝΤ 7 ΝΙΝΤΖΑ 6
ΠΡΥΤΑΝΕΙΟ 4 ΜΠΛΟΚ ΣΠΟΤ 3
ΔΙΕΘΝΕΙΣ 0 ΤΟΠΑΪΚΟΣ 0

 

α/α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΚΟΡ
24β Nίντζα Μπέμπηδες Δευτέρα 30/11/09 10 - 2
25γ Δεσάρα 2009 Τοπαϊκός Δευτέρα 30/11/09 7 - 4
26δ Άτιτλοι Κοινωνιολόγοι Δευτέρα 30/11/09 2 - 14
27δ Γκιντάμα Γκρέιζι Τημ Δευτέρα 07/12/09 2 - 0
28α Ανώνυμοι Μπλοκ Σποτ Δευτέρα 07/12/09 2 - 5
29δ Πρυτανείο Κοινωνιολόγοι Τετάρτη 09/12/09 7 - 3
30α Ερασμουσιακός Ανώνυμοι Τετάρτη 09/12/09 15 - 3
31α Εργαζόμενοι Χαβαλένθια Τετάρτη 09/12/09 4 - 4
32β Διεθνείς Μπέμπηδες Δευτέρα 14/12/09 2 - 0
33γ Χουάν Μαρί Χόλι Σκόφιλντ Δευτέρα 14/12/09 2 - 6
34β Δες Αρρώστιες Νίντζα Δευτέρα 14/12/09 4 - 4
35β Διεθνείς Βραζιλιάνοι Τετάρτη 16/12/09 19 - 6
36α Εργαζόμενοι Ανώνυμοι Τετάρτη 16/12/09 2 - 2
37δ Πρυτανείο Γκιντάμα Τετάρτη 13/01/10 3 - 5
38β Μπέμπηδες Βραζιλιάνοι Τετάρτη 13/01/10 0 - 2
39γ Τοπαϊκός Χουάν Μαρί Τετάρτη 13/01/10 5 - 4
40α Χαβαλένθια Ερασμουσιακός Δευτέρα 18/01/10 1 - 10
41γ Χόλι Σκόφιλντ Δεσάρα 2009 Δευτέρα 18/01/10 7 - 6
42β Δες Αρρώστιες Διεθνείς Δευτέρα 18/01/10 8 - 10
43γ Τοπαϊκός Καινούργιοι Δευτέρα 18/01/10

2 - 0

44δ Γκιντάμα Κοινωνιολόγοι Τετάρτη 20/01/10 11 - 4
45δ Πρυτανείο Άτιτλοι Τετάρτη 20/01/10 14 - 5
46α Ερασμουσιακός Εργαζόμενοι Τετάρτη 20/01/10 2 - 0
47α Χαβαλένθια Μπλοκ Σποτ Τετάρτη 20/01/10 2 - 8
48γ Χόλι Σκόφιλντ Τοπαϊκός Δευτέρα 25/01/10 0 - 2
49γ Δεσάρα 2009 Χουάν Μαρί Δευτέρα 25/01/10 2 - 0
50α Μπλοκ Σποτ Ερασμουσιακός Δευτέρα 25/01/10 3 - 7
51β Μπέμπηδες Δες Αρρώστιες Τετάρτη 27/01/10 0 - 2
52β Νίντζα Διεθνείς Τετάρτη 27/01/10 4 - 3
53δ Πρυτανείο Γκρέιζι Τημ Τετάρτη 27/01/10 2 - 0
54γ Χουάν Μαρί Καινούργιοι Τετάρτη 27/01/10 0 - 0
55β Βραζιλιάνοι Νίντζα Δευτέρα 01/03/10 0 - 2
56δ Κοινωνιολόγοι Γκρέιζι Τημ Δευτέρα 01/03/10 2 - 2
57γ Χόλι Σκόφιλντ Καινούργιοι Δευτέρα 01/03/10 2 - 0
58δ Γκιντάμα Άτιτλοι Δευτέρα 01/03/10 9 - 3
59β Δες Αρρώστιες Βραζιλιάνοι Δευτέρα 01/03/10 0 - 0
60γ Καινούργιοι Δεσάρα 2009 Τετάρτη 03/03/10 0 - 2
61δ Άτιτλοι Γκρέιζι Τημ Τετάρτη 03/03/10 2 - 0
62α Χαβαλένθια Ανώνυμοι Τετάρτη 03/03/10 0 - 0
63α Εργαζόμενοι Μπλοκ Σποτ Τετάρτη 03/03/10 5 - 7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ Βαθμοί Β΄ ΟΜΙΛΟΣ Βαθμοί
ΕΡΑΣΜΟΥΣΙΑΚΟΣ   12 ΝΙΝΤΖΑ 10
ΜΠΛΟΚ ΣΠΟΤ         9 ΔΙΕΘΝΕΙΣ 9
ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ           2 ΔΕΣ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ 5
ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ        2 ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ 0
ΑΝΩΝΥΜΟΙ              2 ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΙ 4
Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ Βαθμοί Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ Βαθμοί
ΧΟΛΙ ΣΚΟΦΙΛΝΤ 9 ΓΚΙΝΤΑΜΑ 12
ΔΕΣΑΡΑ 2009 9 ΠΡΥΤΑΝΕΙΟ 9
ΤΟΠΑΪΚΟΣ 9 ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΟΙ 4
ΧΟΥΑΝ ΜΑΡΙ 1 ΑΤΙΤΛΟΙ 3
ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΙ 0 ΓΚΡΕΪΖΙ ΤΗΜ 1

                

                                                                                                                                         

Αποτελέσματα μπαράζ Γ΄ομίλου

α/α
Ομάδα Α΄
Ομάδα Β΄
Ημερομηνία
Σκορ
64 Χόλι Σκόφιλντ Δεσάρα 2009 8/03/2010 1 - 0
65 Δεσάρα 2009
Χόλι Σκόφιλντ 8/03/2010 1 - 4
66  Τοπαϊκός Δεσάρα 2009 8/03/2010 3 - 1
67 Δεσάρα 2009 Τοπαϊκός 8/03/2010 5 - 2
68 Τοπαϊκός Χόλι Σκόφιλντ 8/03/2010 0 - 2
69 Χόλι Σκόφιλντ Τοπαϊκός 8/03/2010 1 - 0

Προκρίνονται:   1.  Χόλι Σκόφιλντ   2.  Τοπαϊκός

 


Οι όμιλοι της Γ΄φάσης σχηματίζονται ως εξής: οι 2 πρώτοι του Α΄και Γ΄ομίλου με τους 2 δεύτερους

του Β΄ και Δ΄ομίλου σχηματίζουν τον όμιλο Ε΄. Αντίστοιχα οι 2 πρώτοι του Β΄και Δ΄ ομίλου με τους

2 δεύτερους του Α΄και Γ΄ ομίλου σχηματίζουν τον όμιλο Ζ΄.

ΟΜΙΛΟΣ Ε΄
ΟΜΙΛΟΣ Ζ΄
ΕΡΑΣΜΟΥΣΙΑΚΟΣ ΝΙΝΤΖΑ
ΧΟΛΙ ΣΚΟΦΙΛΝΤ ΓΚΙΝΤΑΜΑ
ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΜΠΛΟΚ ΣΠΟΤ
ΠΡΥΤΑΝΕΙΟ ΤΟΠΑΪΚΟΣ


Αγωνίζονται σε κάθε όμιλο όλοι με όλους και προκρίνονται οι 2 πρώτοι κάθε ομίλου στα ημιτελικά.