Mini Soccer

Λαμβάνοντας υπόψη τις ιδιαιτερότητες του Πανεπιστημιακού Αθλητισμού, ειδικώς μάλιστα στο πλαίσιο κάποιου Πανεπιστημίου Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών όπως αναγράφεται και στον πλήρη τίτλο του Ιδρύματος, το Γυμναστήριο του Παντείου Πανεπιστημίου, σε συνεργασία με το Αμίλλημα - Ερευνητικό Κέντρο Παιχνιδιού και Άσκησης, διεξάγει κατά ιδιαίτερο, μα και πρωτότυπο τρόπο, τις διοργανώσεις των ομαδικών αθλοπαιδιών.

Στο πλαίσιο αυτής της πρωτοβουλίας διοργανώνεται Πρωτάθλημα Mini Soccer μεταξύ φοιτητικών ομάδων, όπου πέραν των γνωστών κανονισμών του Αγωνίσματος θα επιτρέπεται στις αντίπαλες ομάδες να καταθέσουν κι επιπλέον προτάσεις όρων που επιθυμούν να ισχύσουν στο επικείμενο παιχνίδι τους, το οποίο δικαιούνται εξίσου να καθορίσουν. Οι φοιτητές-τριες που ενδιαφέρονται για το αγώνισμα καλούνται να παρακολουθούν τις ανακοινώσεις, να καταθέσουν τις προτάσεις τους και να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους.

ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΟΜΑΔΑΣ ΜΙΝΙ SOCCER
ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΑΙΚΤΩΝ (Αναφέρετε αυτά τα στοιχεία που γνωρίζετε σίγουρα - έστω όχι όλα καταρχήν κι επανέρχεστε)
ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ (Ο αποστολέας της δήλωσης θεωρείται ως ο υπεύθυνος Α')
Ημερομηνία:*
Word Verification:

 

 

 

Mini Soccer 2018_19 Πρόγραμμα Αγώνων Α΄ Φάσης

α.α

Ομάδα α

Ομάδα β

Ημερομηνία

Ώρα

1.

Σκύλοι

Ελεγκτές F.C.

Δευτέρα 19/11/2018

10.30

2.

Προποτζήδες

 Παπί

Δευτέρα 19/11/2018

10.30

3.

Ελεγκτές F.C.

Προποτζήδες

Δευτέρα 19/11/2018

11.30

4.

Παπί

Σκύλοι

Δευτέρα 19/11/2018

11.30

5.

5G

Κοινωνική Πολιτική

Τετάρτη 21/11/2018

10.30

6.

Αστέρας Παντείου

Πύραυλος

Τετάρτη 21/11/2018

10.30

7.

Κοινωνική Πολιτική

Αστέρας Παντείου

Τετάρτη 21/11/2018

11.30

8.

Πύραυλος

5G

Τετάρτη 21/11/2018

11.30

9.

Λας Κλάμας

Ανώνυμοι

Δευτέρα 26/11/2018

10.30

10.

Ελεγκτές F.C.

Προποτζήδες

Δευτέρα 26/11/2018

10.30

11.

Προποτζήδες

Λας Κλάμας

Δευτέρα 26/11/2018

11.30

12.

Ανώνυμοι

Ελεγκτές F.C.

Δευτέρα 26/11/2018

11.30

 

Οι αγώνες διεξάγονται στα γήπεδα του Δήμου Καλλιθέας, που βρίσκονται δίπλα στο σταθμό του ηλεκτρικού σιδηροδρόμου "Ελ. Βενιζέλος - Ταύρος".

Ώρα προσέλευσης στους αγωνιστικούς χώρους: 20΄ πριν την έναρξη του αγώνα.

Απαγορεύονται τα παπούτσια με τάπες.

 

ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ MINI SOCCER 5X5 ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΕΞΗΣ:

 

1] Να συγκροτήσουν τις ομάδες τους (κατά προτίμηση ανά τμήμα ή εξάμηνο, όχι όμως και κατ' ανάγκην) ενώ

δικαιούνται να έχουν στη δύναμή τους κι έναν «φιλοξενούμενο» συμπαίκτη εκτός Πανεπιστημίου*

2] Να εκλέξουν έναν εκπρόσωπο – «αρχηγό».

3] Οι εκπρόσωποι των ομάδων να προσέλθουν στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο, για να καταθέσουν

δήλωση συμμετοχής μέχρι**

29/10 / 2018, ημέρα Δευτέρα

 

ώστε: α) Να γνωρίσουμε πόσες ομάδες θα συμμετάσχουν

β) Να γίνει κλήρωση των αγώνων

γ) Να δρομολογηθεί το πρόγραμμα των αγώνων

 

 

 

* Στη διοργάνωση γίνονται δεκτές φοιτητικές ομάδες κι από το Πανεπιστήμιο Πειραιά, το Χαροκόπειο κ.α. Πανεπιστήμια

** Όσοι-σες επιθυμούν να λάβουν μέρος, καλούνται να το δηλώσουν  στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο, επιτόπου, τηλεφωνικά από 11 έως 14.00 στο 2109025717, ή να συμπληρώσουν τη σχετική φόρμα ομαδικής δήλωσης, είτε αναλόγως τη φόρμα μεμονωμένης εκδήλωσης ενδιαφέροντος.

***Δεν απαιτείται η καταβολή οικονομικού αντιτίμου.

****Επισημαίνεται πως απαγορεύονται, εκ της διεύθυνσης των δημοτικών γηπέδων, τα παπούτσια  με τάπες.

 

 

α.α

Ομάδα α΄

Ομάδα β΄

Τύπος παιχνιδιού

Αποτελέσματα

64.

Ηλεκτρολόγοι

Λάς Κλάμας

τυπικό

8-11

65.

Άγιαξ

Σκύλοι

τυπικό

5-5

66.

Ηλεκτρολόγοι

Άγιαξ

τυπικό

7-2

67.

Άγιαξ

Σκύλοι

καινοτόμο

32-28

68.

Ηλεκτρολόγοι

Λάς Κλάμας

καινοτόμο

42-37

69.

Σκύλοι

Λάς Κλάμας

καινοτόμο

31-39

70

Λάς Κλάμας

Σκύλοι

τυπικό

5-6

71

Σκύλοι

Ηλεκτρολόγοι

τυπικό

1-5

72.

Άγιαξ

Λάς Κλάμας

τυπικό

2-6

73.

Ηλεκτρολόγοι

Άγιαξ

καινοτόμο

45-31

74.

Άγιαξ

Λάς Κλάμας

καινοτόμο

32-40

75.

Σκύλοι

Ηλεκτρολόγοι

καινοτόμο

30-38

76.

Χάρος

Πύραυλος

τυπικό

1-5.

77.

Ελεγκτές F.C

Άτιτλοι

τυπικό

6-2.

78.

Χάρος

Ελεγκτές F.C

τυπικό

7-1

79.

Ελεγκτές F.C

Άτιτλοι

καινοτόμο

51-36

80.

Χάρος

Πύραυλος

καινοτόμο

43-35

81

Πύραυλος

Άτιτλοι

καινοτόμο

52-41

82.

Άτιτλοι

Πύραυλος

τυπικό

1-5

83.

Χάρος

Άτιτλοι

τυπικό

6-2

84.

Ελεγκτές F.C

Πύραυλος

τυπικό

7-6

85.

Χάρος

Ελεγκτές F.C

καινοτόμο

41-39

86.

Ελεγκτές F.C

Πύραυλος

καινοτόμο

36-53

87.

Άτιτλοι

Χάρος

καινοτόμο

38-43

 

 

Τελική φάση

 

α.α

Ομάδα α΄

Ομάδα β΄

Τύπος Παιχνιδιού

Αποτελέσματα

88.

Πύραυλος

Λάς Κλάμας

Καινοτόμο

12-8

89.

Ηλεκτρολόγοι

Χάρος

Καθιερωμένο

3-1

90.

Χάρος

Πύραυλος

 Τελικός Καινοτόμου

7-5

91.

Πύραυλος

Χάρος

Τελικός Καινοτόμου

12-3

92.

Λάς Κλάμας

Ηλεκτρολόγοι

Τελικός Καθιερωμένου

4-3

93.

Ηλεκτρολόγοι

Λάς Κλάμας

Τελικός Καθιερωμένου

1-2

94.

Λάς Κλάμας

Πύραυλος

Υπερτελικός Καινοτόμου

12-8

95.

Πύραυλος

Λάς Κλάμας

Μικτός Υπερτελικός

11-12 (8-5 πεν.)

         

 

 Κατάταξη Καθιερωμένου

1.

Λάς Κλάμας

2.

Ηλεκτρολόγοι

3.

Χάρος

   

Κατάταξη Καινοτόμου

1.

Πύραυλος

2.

Λάς Κλάμας

3.

Χάρος

   

 

α.α

Ομάδα α΄

Ομάδα β΄

Ημερομηνία

Αποτέλεσμα

19.

Πύραυλος

Ελεγκτές F.C.

Δευτέρα  11/12/2017

2-2

20.

Προποτζήδες

Σκύλοι

Δευτέρα  11/12/2017

2-5

21.

Πύραυλος

Προποτζήδες

Δευτέρα  11/12/2017

1-2

22.

Ελεγκτές F.C.

Σκύλοι

Δευτέρα  11/12/2017

3-3

23.

Σκύλοι

Πύραυλος

Δευτέρα  11/12/2017

5-2

24.

Προποτζήδες

Ελεγκτές F.C.

Δευτέρα  11/12/2017

2-6

25.

Λάς Κλάμας

Χάρος

Τετάρτη 13/12/2017

11-15

26.

Ηλεκτρολόγοι

Άτιτλοι

Δευτέρα  18/12/2017

6-1

27.

Χάρος

Ηλεκτρολόγοι

Δευτέρα 12/02/2018

3-3

28.

Άτιτλοι

Λάς Κλάμας

Δευτέρα 12/02/2018

0-7

29.

Χάρος

Άτιτλοι

Δευτέρα 12/02/2018

8-2

30.

Λάς Κλάμας

Ηλεκτρολόγοι

Δευτέρα 12/02/2018

5-3

31.

Ηλεκτρολόγοι

Άγιαξ

Δευτέρα  18/12/2017

1-5

32.

Ταμπούρια

Άτιτλοι

Δευτέρα  19/03/2018

2-4

33.

Άτιτλοι

Άγιαξ

Δευτέρα  18/12/2017

2-10

34.

Ταμπούρια

Ηλεκτρολόγοι

Δευτέρα  14/03/2018

3-4

35.

Άγιαξ

Ταμπούρια

Τετάρτη 14/3/2018

3-6

36.

Πύραυλος

Άγιαξ

Δευτέρα  19/03/2018

6-4

37.

Ελεγκτές F.C.

Ταμπούρια

Τετάρτη 14/2/2018

5-1

38.

Άγιαξ

Ελεγκτές F.C.

Δευτέρα  26/03/2018

2-4

39.

Ταμπούρια

Πύραυλος

Τετάρτη 14/2/2018

2-6

40.

Προποτζήδες

Λάς Κλάμας

Τετάρτη 21/2/2018

8-3

41.

Σκύλοι

Χάρος

Τετάρτη 21/2/2018

1-6

42.

Χάρος

Προποτζήδες

Τετάρτη 21/2/2018

9-3

43.

Λάς Κλάμας

Σκύλοι

Τετάρτη 21/2/2018

2-7

44.

Χάρος

Άγιαξ

Τετάρτη 28/2/2018

5-5

45.

Λάς Κλάμας

Ταμπούρια

Τετάρτη 28/2/2018

5-1

46.

Ταμπούρια

Χάρος

Τετάρτη 28/2/2018

2-6

47.

Άγιαξ

Λάς Κλάμας

Τετάρτη 28/2/2018

5-6

48.

Ηλεκτρολόγοι

Πύραυλος

Δευτέρα  05/03/2018

6-0

49.

Άτιτλοι

Ελεγκτές F.C.

Δευτέρα  05/03/2018

5-2

50.

Πύραυλος

Άτιτλοι

Δευτέρα  05/03/2018

6-0

51.

Ελεγκτές F.C.

Ηλεκτρολόγοι

Δευτέρα  05/03/2018

1-5

52.

Άγιαξ

Προποτζήδες

Δευτέρα  19/03/2018

6-5

53.

Ταμπούρια

Σκύλοι

Δευτέρα  12/03/2018

6-1

54.

Προποτζήδες

Ταμπούρια

Δευτέρα  19/03/2018

6-2

55.

Σκύλοι

Άγιαξ

Τετάρτη 14/2/2018

2-7

56.

Πύραυλος

Χάρος

Δευτέρα  26/03/2018

6-4

57.

Λάς Κλάμας

Πύραυλος

Δευτέρα  26/03/2018

3-9

58.

Χάρος

Ελεγκτές F.C.

Τετάρτη 10/1/2018

6-7

59.

Ελεγκτές F.C.

Λάς Κλάμας

Δευτέρα  26/03/2018

2-4

60.

Άτιτλοι

Προποτζήδες

Δευτέρα  12/03/2018

0-1

61.

Σκύλοι

Άτιτλοι

Δευτέρα  12/03/2018

1-4

62.

Ηλεκτρολόγοι

Σκύλοι

Δευτέρα  12/03/2018

6-2

63.

Προποτζήδες

Ηλεκτρολόγοι

Τετάρτη 07/03/2018

4-17


                                                                   

Οι αγώνες διεξάγονται στα γήπεδα του Δήμου Καλλιθέας, που βρίσκονται δίπλα στο σταθμό του ηλεκτρικού σιδηροδρόμου "Ελ. Βενιζέλος - Ταύρος".

Ώρα προσέλευσης στους αγωνιστικούς χώρους: 20΄ πριν την έναρξη του αγώνα.

Απαγορεύονται τα παπούτσια με τάπες.

 

 

α.α

Ομάδα α

Ομάδα β

Ημερομηνία

Αποτελέσματα

1.

Μπέμπηδες

Πύραυλος

Τετάρτη 15/11/2017

1-6

2.

Άτιτλοι

Λάς Κλάμας

Τετάρτη 15/11/2017

2-3

3.

Λάς Κλάμας

Μπέμπηδες

Τετάρτη 15/11/2017

7-2

4.

Πύραυλος

Άτιτλοι

Τετάρτη 15/11/2017

4-1

5.

Άτιτλοι

Μπέμπηδες

Τετάρτη 15/11/2017

4-1

6.

Λάς Κλάμας

Πύραυλος

Τετάρτη 15/11/2017

1-4

7.

Μπαρτσελιώμα

Ελεγκτές F.C.

Τετάρτη 22/11/2017

2-8

8.

Χάρος

Άγιαξ

Δευτέρα 20/11/2017

6-4

9.

Μπαρτσελιώμα

Χάρος

Τετάρτη 22/11/2017

0-4

10.

Ελεγκτές F.C.

Άγιαξ

Δευτέρα 20/11/2017

3-5

11.

Άγιαξ

Μπαρτσελιώμα

Τετάρτη 22/11/2017

7-1

12.

Χάρος

Ελεγκτές F.C.

Δευτέρα 20/11/2017

2-4

13.

Ηλεκτρολόγοι

Δ.Ε.Σ. Α΄

Τετάρτη 29/11/2017

5-1

14.

Σκύλοι

Ταμπούρια

Τετάρτη 29/11/2017

3-9

15.

Ταμπούρια

Δ.Ε.Σ. Α΄

Τετάρτη 29/11/2017

8-0

16.

Σκύλοι

Ηλεκτρολόγοι

Τετάρτη 29/11/2017

3-9

17.

Ηλεκτρολόγοι

Ταμπούρια

Τετάρτη 06/12/2017

6-2

18.

Δ.Ε.Σ. Α΄

Σκύλοι

Τετάρτη 06/12/2017

7-13

 

Οι αγώνες διεξάγονται στα γήπεδα του Δήμου Καλλιθέας, που βρίσκονται δίπλα στο σταθμό του ηλεκτρικού σιδηροδρόμου "Ελ. Βενιζέλος - Ταύρος".

Ώρα προσέλευσης στους αγωνιστικούς χώρους: 20΄ πριν την έναρξη του αγώνα.

Απαγορεύονται τα παπούτσια με τάπες.